Chirurgia

Czasami operacja jest potrzebna, aby pacjent mógł wyzdrowieć. Jest to ogromne doświadczenie dla samego pacjenta jak i również opiekuna. Ze znieczuleniem jak i z operacjami wiąże się zawsze pewne ryzyko.

Aby to ryzyko zminimalizować każdy pacjent jest najpierw klasyfikowany przed zabiegiem. Klasyfikujemy na podstawie  badania ogólnego, badań dodatkowych diagnostycznych wykonanych przed zabiegiem, do których zalicza się badania labolatoryjne (krwi, moczu, kału, mikrobiologiczne, cytologiczne), badań obrazowych RTG oraz USG.

Każdy pacjent jest monitorowany podczas znieczulenia ogólnego pod kątem temperatury ciała, parametrów życiowych, ciśnienia krwi, gazometrii. W zależności od rodzaju danego bólu oraz samego pacjenta dobierana jest profilaktyka przeciwbólowa.

Jakie operacje przeprowadzamy?

  • operacje z zakresu chirurgii miękkiej:
    • operacje na terenie głowy: TECA – usunięcie kanału słuchowego z kiuretażem błony bębenkowej, plastyka powiek, plastyka skrzydełek nosowych, operacje BOAS, operacje torbieli ślinianek, operacje krwiaków małżowin usznych
    • thyroidectomia (usunięcie zmienionych nowotworowo płatów tarczycy)
    • operacje na terenie jamy brzusznej: ovariohysterectomia, splenektomia, operacje na przewodzie pokarmowym (gastrotomia, enterotomia, enterektomia z anastomozą jelit), operacje na układzie moczowym (nefrektomia, cystotomia, wyszycie cewki moczowej)
    • operacje na układzie rozrodczym: kastracje, cesarskie cięcia, operacje ropomacicza
  • operacje ortopedyczne
  • operacje onkologiczne- mastektomia (usunięcie nowotworowo zmienionych gruczołów mlekowych), usunięcie guzów skóry z plastyką skóry

W okresie rekonwalescencji pacjenci dochodzą do siebie w domu a do nas przychodzą już tylko na wizyty pooperacyjne. Na ostatniej wizycie usuwane są szwy skórne.